logo

nav

nav


!!!!!!POZOR PŘESTĚHOVALI JSME SE!!!!!!!

 

 Od  pondělí 3. 7. 2017 ordinujeme v nových prostorech na adrese:

Červené Vršky 2176 Benešov

 

všechny kontakty (tel. ,mail. ,Fb) jsou beze změny!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokud se chystáte ze svým zvířecím kamarádem na naší veterinární kliniku na jakýkoliv operační výkon, přečťete si prosím tento článek, kterým se v kostce snažíme vysvětlit průběh zákroku a snad Vás i trochu uklidnit.

Každý pacient je před operačním výkonem podroben důkladnému klinickému vyštetření. U rizikových pacientů a pacientů nad 8 let věku je odebrána krev – provádíme statimové (okamžité) vyšetření krve: biochemické, hematologické a acidobasické rovnováhy včetně iontů. Výsledky jsou známy cca do 10 minut. Dále je provedeno předoperační rentgenologické vyšetření srdce a plic, případně EKG srdce či USG vyšetření. Podle výsledků vyšetření je nebo není operace doporučena, přičemž hodnotíme i přínos a smysluplnost plánovaného zákroku.

Na operační zákrok přicházíte v předem sjednaný termín. Podle povahy pacienta, je buď nejdříve sklidněn intramuskulární injekcí a posléze zavedena nitrožilní kanyla nebo u některých statečných jedinců zavedene kanylu ihned. Poté jsou do kanyly aplikována sedativa, která u pacienta navodí uklidnění a pocit bezpečí. V této chvíli většinou již svého zvířecího kamaráda opouštíte a dále již pracujeme bez vaší přítomnosti.

Následuje pečlivé vyholení operační oblasti a zavedení intubační rourky do průdušnice. Poté aplikujeme do očí speciální mast, aby nedocházelo k vysychání oka během zákroku a dále následuje několikanásobné mytí oblasti chirurgickým mýdlem. Po těchto procedůrách je již pacient transportován na operační sál.

Na operačním sále je pacient napolohován na operační stůl a dokončuje se chirurgická desinfekce oblasti. Poté je napojen na inhalační anesteziologiký přístroj a na kardiomonitor. Dále je napojen na infuzní podporu a na injekční dávkovač. Vlastní operace je vedena v inhalační anestezii pomocí směsi isofluranu a medicinálního kyslíku. Perioperačně je přesně dávkován pomocí injekčního dávkovače opioidní analgetikum fentanyl, který má větší účinost v tlumení bolesti než třeba známnější morfin.

Při vlastní operaci je sledována srdeční činnost pomocí kardiomonitoru. Dále monitorujeme v každém vdechu i výdechu pacienta množství kyslíku, oxidu uhličitého a anesteziolockého plynu. Je neustále měřena saturace kyslíku ve tkáních a tepová frekvence. Při této kombinaci anestezie a monitoringu je narkoza maximálně bezpečná a dovoluje nám operovat i velmi rizikové pacienty.

Při operaci používáme elektroskalpel a krvácení je pečlivě stavěno pomocí bipolárního kauteru.

Jako šicí materiál používáme výhradně velmi kvalitní, jednorázová, atraumatická vlákna používané v humánní chirurgii

Po výkonu je pacient podle stupně probouzení postupně odpojován a posléze transportován na hospitalizační jednotku, kde zústává na infúzni terapii a v závislosti na výkonu dále terapeuticky řešen nebo čeká na příchod majitele.

Na výše popsaných pravidlech a postupech nic neměníme a vždy je používáme. Na spotřebním materiálu nikdy nešetříme. Pouze při zachování tohoto standardu jsme schopni operovt i velmi rizikové pacienty a nabídnout Vám největší možnou bezpečnost operačního zákroku s minimální možností pooperačních komplikací.

Kontaktní údaje

Veterinární klinika Benešov
Červené Vršky 2176
256 01  Benešov

telefon

+420 317 700 195  

774465600

 mail

veterinabenesov@seznam.cz

 

Facebook__Find_us_on_

 

Ordinační hodiny

 

 

 

Po 9:00 - 19:00

Út 9:00 - 19:00

St 9:00 - 19:00

Čt 9:00 -19:00

Pá 9:00 - 19:00

So 9:00 - 13:00

 Ne zavřeno

 

 Každý všední den od 12:00 do 15:00 probíhají planované operační zákroky a specializovaná vyšetření

TOPlist